Lükanduksed

Lükanduksed

Lükanduksed

Lükanduksed

Kui on vaja paigaldada uks suurde ukseavasse, siis tuleb maksimaalse valgusava säilitamiseks võtta kasutusele portaalsed lükandsüsteemid. Need komplekteeritakse spetsiaalse sulustusmehhanismiga, mis hoiab suurt uksetiiba kinni ja tagab selle sujuva avamise. Sulustusmehhanism ühildub enamiku meie saidil esitletud ukseprofiilidega sõltumata nende valmistamisel kasutatud materjalist. Vastavalt saate valida portaalisüsteemi nii plastikust PVC-süsteemide kui ka teiste meie kataloogis esitletud profiilide ostmisel.

Sõltuvalt uksetiiva avamise/sulgemise moodusest on lükandsüsteemid järgmised:

  • Tõst-lükanduksed (HST). Uksetiib paigaldatakse siinidele, mis kinnitatakse otse ukseprofiili raami külge. Avamisel läheb see esialgu üle tuulutusrežiimile, järgnevalt tõuseb alumine osa ja liigutamine on võimalik alles hiljem. Sulgemine toimub vastupidises järjekorras.
  • Paralleel-lükanduksed (PSK). Uksetiib paigaldatakse esialgu juhikutele, mis paiknevad karbi alumises ja ülemises osas paralleelselt statsionaarse osaga. Ukse avamine/sulgemine toimub uksetiiva kõrvale nihutamise teel.